Trençkot Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Kural!
19 Nisan 2019 Cuma
0

Trençkot Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Kural!

Başarılı bir iş kadını, dünyaca ünlü bir yıldız, sınavlara çalışan bir üniversite öğrencisi ya da ev hanımı bir anne... Hemen hemen her kesimden insanın üstünde görebileceğiniz ve geçmişten günümüze modası hiç geçmeyen trençkotlar içi astarlı ve su geçirmeyen bir kumaş özelliği taşır.

Sonbahar ayının gelmesiyle birlikte trençkot sezonu açılır; ancak her mevsim giyilebilen bir özelliği vardır. Bu yüzden çokça tercih edilen bir dış giyim çeşitidir. Çok tercih edilen bir pardösü çeşiti olduğu için tesettür mağazalarında da farklı yorumlarla görmek mümkün.

Peki bu kadar çok tercih edilen trençkotları seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

1) Rengini Belirleyin

bej trençkot

Trençkotun rengi ne derseniz, hiç tereddüt etmeden bej derim. Bej rengi adeta trençkot için yaratılmış bir renk gibi. Tabii ki renk seçeneği bir zevk meselesidir; ancak bejin her kombine de rahatlıkla uyduğunu unutmamak gerekir. Kahve, krem, siyah renkleri ise her daim bejden sonra gelir. Lacivert ve yeşil tonları da kombinlerinize rahatlıkla uyabilecek olan tonlardır. 

Renkli trençkot modellerine rastlamak da mümkün. Kırmızı, sarı ve karışık renk seçenekleri gibi; ancak emin olun bu renklerle asla asil ve zevkli görünemezsiniz.

2) Trençkotun Boyu

En çok ihmal edilen şeylerden biri boy ve kiloya bakmadan seçilen kıyafetlerdir. 

Kısa ve kilolu iseniz uzun trençkot modelleriniz seçmelisiniz. Böylece daha uzun ve zayıf görünürsünüz. Seçtiğiniz trençkotun kemeri varsa bağlamamaya özen gösterin. Aksi takdirde bu durum daha da kilolu görünmenize neden olur. 

trençkot

Uzun boylu bayanlar kısa trençkot modellerini rahatlıkla tercih edebilirler. Gerçi onlar için her çeşit trençkotun uygun olduğunu söylersek yanlış bir şey söylemiş olmayız. 😉😉

3) Vücut Ölçülerinizi Yabana Atmayın

Eğer büyük göğüslere sahipseniz yapmanız gereken en önemli şey göğüs hizasında bulunan cepli modellerden uzak durmak olacaktır; çünkü bu kalabalık ve kaba bir görüntü yaratacaktır.

Aynı zamanda boyunuz hangi ölçütte olursa olsun eğer geniş kalçaya sahipseniz kısa trençkot tercih etmemeniz gerekiyor.

cepli trençkot

4) Kollarınızı Kıvırmayın

trençkot

Rahat bir imaj yaratmak için kolları kıvırmak gibi bir anlayış var ama ortaya çıkan görüntü ne yazık ki içler acısı. Kıyafetinizin içinden giysilerinizin görünmemesi de dikkat edilmesi gerek bir diğer konu. Aksi taktirde üzerinizde emanet görünümü yaratabilir.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 19 Nisan 2019 Cuma ~ 19 Nisan 2019 Cuma

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme