Sezonun Yükselen Trendi Bisikletçi Taytlar!
09 Mayıs 2019 Perşembe
0

Sezonun Yükselen Trendi Bisikletçi Taytlar!

1990'ların en meşhur, en trend şortu olan "bisikletçi şortları" tekrar gün yüzüne çıktı!

1980'lerin sonunda ve 1990'ların başında kadınların sokak stili kombinlerinde en sık rastlanan kıyafet parçalarından olan bisikletçi taytlar, 2019'un ilkbahar-yaz sezonunda tekrar gün yüzüne çıktı. Üstelik bu şort trendi tüm dünyayı etkisi altına aldı. Dünyaca ünlü modellerin başlattığı bu akım Türkiye'ye yeni yeni gelmeye başladı. Aslında dünyada 2018 yaz sezonunda görülmeye başlanmıştı. Bu sezonda ise daha popüler hale geldi. 

kırmızı halı şort kombini

Spor Salonundan Kırmızı Halıya

Sokak stiliyle başlayan şort akımı, daha sonra yerini partilere ve son olarak da kırmızı halıya taşıdı. Instagram sayfalarında da bu kısa taytları çokça görmeye başlamışsınızdır. Son 2 sezonda hemen hemen her kıyafette eskiye dönüş olduğunu görüyoruz. Üstelik geçmişte olduğu gibi yine en trendler arasına girmeyi başarıyorlar. Bisikletçi taytları da bunlardan biri oldu. 

Üstelik bu kısa taytlar dünyaca ünlü starların en şık kombinlerini oluşturur oldu ve kombinlere baktığınızda aklınıza bile gelmeyecek tarzlar oluşturuldu. Öyle ki kırmızı halıda, klasik kıyafetlerle bile kombinlenir hale geldi. 

şort kombini

Bisiklet Şortun Öncüleri

Bisikletçi şortların bu kadar etkili olmasında dünyaca ünlü starların rolü elbette çok büyük. Zaten onlar ne giyse o anda akım başlıyor ve sezonun trendleri belli oluyor. Kim Kardashian'da bunlardan biri. Kendisi pek çok trendi başlattığı gibi bu şort trendinde etkili oldu. Daha sonra ise Kendall Jenner, Emily Ratajkowaski gibi pek çok ünlü de bu akımı devam ettirdi.

şort kombini

Seveni Kadar Sevmeyeni De Çok!

Şort akımını benimseyenler kadar, çok saçma bulanlarda var. Özellikle bu stilin sadece spor salonlarında kalması gerektiğini ve sokakta hatta şık kıyafetlerle giyilmesinin de çok gereksiz olduğunu düşünmekte. Aslında zevkler ve renkler tartışılmaz. Ne giydiğinden çok nasıl giydiğin de önemli bence. Çok şık parçaları bir araya getirip çok demede olan da var, çok basit, sade parçaları bir araya getirip tarz olan hatta tıpkı bu şortta olduğu gibi akım başlatan da!

Demem o ki önemli olan giydiğiniz kıyafetlerden ya da küçücük çok alakasız bir parçadan tarz yaratabilmek, işte önemli olan bu! E ne de olsa ünlü modacılar bunlardan çıkıyor.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 09 Mayıs 2019 Perşembe ~ 09 Mayıs 2019 Perşembe

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme