Ünlülerin Giydiği ve Sonrasında Olay Yaratan O Kıyafetler
17 Nisan 2019 Çarşamba
0

Ünlülerin Giydiği ve Sonrasında Olay Yaratan O Kıyafetler

İşte sizlere dünyaca ünlü yıldızlar ve Türk yıldızların seneler sonra bile unutulmayacak olan kırmızı halı kostümlerini derledik. Gördüğünüzde eminim hatırlayacaksınız ve gözlerinize bir kez daha inanamayacaksınız. 

Bakalım ünlülerin giydiği bu kıyafetlere sizlerin yorumu ne olacak?

Lady Gaga

Lady Gaga Kostümü

Her zaman giydiği kıyafetlerle gündemde olmayı başarıyor Lady Gaga. Kimsenin unutamadığı, Amerika'nın Los Angelas kentinde düzenlenen MTV video-müzik ödüllerine etle hazırlanan ürkütücü kostümüyle gelmişti ve herkesin hayret verici bakışlarını üzerine toplamıştı. 

Her zaman sıra dışı giyinmesiyle bilinen ve onun bu hallerine alışkın olunan Lady Gaga için bile etten hazırlanmış olan kostümü fazlaydı ve hayranlarını dahi dehşete düşürmeyi başarmıştı. Ayrıca elbisenin et sadece et görünümlü olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kostüm bildiğiniz, halis muhlis etten yapılmıştı. Üstelik üzerindeki elbise 10 kilogram etten oluşuyordu. Yanındakilerin o gece kokudan nasıl durduğunu eminim hepiniz sorgulamışssınızdır; çünkü leş gibi et koktuğu ve hatta Eminem'in bu kötü kokudan dolayı yanında oturmayı reddettiği yazılmıştı. 

Muhtemelen üzerinden yıllar geçse de Lady Gaga'nın etten hazırlanmış bu sıra dışı kıyafeti asla hafızalardan silinmeyecek.

Rihanna

Rihanna kostüm

Metropolitan Sanat Müzesi'nin Kostüm Enstitüsü yararına düzenlenen Met Gala'da, Rihanna papa kostümünü anımsatan kıyafetiyle gecenin en çok ilgi gören yıldızı olmuştu. Sevilen şarkıcı Rihanna yine yapacağını yapmış ve ilginç kostümüyle tüm dikkatleri üzzerine çekmeyi başarmıştı. Genç şarkıcının bu ilginç kostümü Maison Margiele imzalı bir tasarımdı. Elbise, papa kostümünden ilham alınarak hazırlanmış ve üzeri komple taşlarla bezenmişti. Christian Louboutin ayakkabılarıyla tamamlayan Rihanna, moda çevrelerinden ve hayranlarından tam not almıştı.

Siyah-beyaz taşlı kostüm ile unutulmayacak bir kıyafete imza attı. 

Jennifier Lopez

Jennifer Lopez kostümü

Jennifer Lopez American Idol adlı şarkı yarışmasında jüri üyeliği yapmış ve o gece saahne almıştı. Lopez o gece bembeyaz ve kuyruklu bir gece elbisesi ile sahne alarak şarkı söylemiş ve herkesi kendine bir kez daha hayran bırakmıştı. Latin yıldız Jennifer Lopez'in elbisesinin dev kuyruğu tüm sahneyi kaplamış ve verilen efektlerle masalsı bir ortam yaratılmıştı. Lopez sahnedeki duruşuyla ve kostümüyle tüm seyirciye kendine büyülemişti. 

Rihanna

Rihanna pizza

Yine bir gala ve yine Rihanna! Bu kez daha eskiye gidiyoruz ve Rihanna'nın yiyeceğe benzeyen o iğrenç ötesi elbisesini inceliyoruz. Elbise Guo Pei tasarımı olan kürk detaylı bir elbiseydi. İnanamayacaksınız ama elbiseyi beğenen ve hatta görkemli bulanlar bile olmuştu. Eminim beğenenler o an çok açtı. Yoksa ben bu elbisede beğenilecek pek bir şey göremiyorum. Bana katılan çok kişi vardır eminim. Zira elbiseye bakınca sucuklu omlet, sucuklu pizza ya da Türk usulü sucuklu pide gören bir ben olamam herhalde. Peki sizce Rihanna'nın bu unutulmayan sarı elbise neye benziyor?

Kim Kardashian

Kim Kardashian kıyafeti

Ünlülerin giydiği ilginç kıyafetlerden bahsetmişken dünyaca ünlü Kim Kardashian'ı es geçmek olmazdı. Hele ki 2017 yılında giymiş olduğu bu ilginç kostümü... İki yıl önce suşi yemeye giderken giydiği şeffaf iç gösteren plastik elbisesiyle çiğ balık bile dayanamayıp şok geçirerek ölmüştür. 😆 Üstelik giydiği (giymediği desek daha doğru olur ama neyse) elbisesinden iç çamaşırı dahi net bir şekilde görünüyordu. 

Kendisini gören herkesi fazlasıyla şoka uğratmış ve görüntü kirliliği yaratmıştı. 

Hadise

Hadise kostüm

45. Altın Kelebek Ödül Töreni'nde taktığı şapka olay olmuştu. Özellikle Cem Yılmaz'ın Hadise'yi ödül almaya davet ettiği sırada "34 KK 110 plakalı araç. Alabilirsek Hadise Hanım'ın atı çıkacak çünkü" diyerek şarkıcının şapkasına göndermede bulunmuş ve salonda gülümsemelere neden olmuştu. 

Birçok modacıdan da kıyafeti ve şapkası fazlasıyla tepki almış, hatta bu konu Hadise'yi açıklama yapmak zorunda bırakacak kadar ilerlemişti.

Gerçi Hadise'nin genel tarzı böyle olduğu için ondan güzel kıyafetler beklemek abes olurdu. 

Demet Akalın

Gucci eşofman takımı

Bir ödüle töreni mağduru da Demet Akalın. Evet yanlış görmediniz ödül törenine eşofman ile gelmişti. Tabi Gucci marka olunca eşofman sayılmıyor onlara göre. 🤣 Dünyanın parasını da verse bence berbat gözüküyor hem de sadece kıyafetiyle değil saçından makyajına her haliyle kötü gözüküyor. Eşofmana servet haryacağına kendine stil danışma tutsa daha mutlu olacak eminim. 

Neslihan Atagül

Neslihan Atagül kostümü

Neslihan Atagül… Bu yıl da geride bıraktığımız sene olduğu gibi Hakan Yıldırım’ı tercih etti. Yıldırım’ın tasarımları oldukça başarılı ne var ki Atagül’e gitmiyor. Maalesef çok heybetli bir yapıya sahip değilseniz, bu tarz işlemeli ve kalıp gibi kıyafetler üzerinize oturmadığı gibi kötü de bir görüntüye sahip olmanıza neden oluyor.  Bizce Neslihan Atagül daha çok ip askılı uzun bir elbise, mini bir elbise ya da üzerine oturan bir elbise tercih edebilir; çünkü vücudunun bu tarz kıyafetleri çok daha iyi taşıyacağına eminiz ama yine de ısrarla bu kıyafetleri giymekten kendini alamıyor. 

Neyse gözlerinizi daha fazla yormadan bugünlük bu kadar yeter diyorum ve bu dahiyane moda görselleri hakkında yorumlarınızı bekliyorum. 😉

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 17 Nisan 2019 Çarşamba ~ 17 Nisan 2019 Çarşamba

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme