Uzun Hırkalar İle Yapabileceğiniz 4 Kombin
17 Ekim 2020 Cumartesi
0

Uzun Hırkalar İle Yapabileceğiniz 4 Kombin

Yeni yılın yeni kıyafetleri yüzünü göstermeye başladı. Diz üstü çizmeler, triko elbiseler, parlak taytlarla başlayan 2021 kış modası uzun hırkalarla devam ediyor. 

Bayanlar için uzun hırka modelleri kışlık kombinleri üzerine giyebilecekleri ve oldukça şık görünebilecekleri güzel parçalardır. Yeni modelleri ile şıklığınıza şıklık katacak, ofis kombinlerinizde hatta özel davetlerde dahi kullanabileceksiniz.

Evde, iş yerinde ve sokakta hemen hemen her alanda kullanılan hırka modellerinin en trendleri ile yapacağınız kombinler hazırladık.

Hırka pantolon kombini

1) Pantolon İle Kombinleyin

Kış aylarında bile bazen hava yaz gününü aratmayacak kadar güzel olabiliyor. Özellikle de değişen hava şartlarını göz önünde bulundurursak birçok bölgede çok sert kış yaşanmıyor. 

Eğer bulunduğunuz bölgede hava çok soğuk değilse hırka ve pantolon kombini çok güzel olur. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. O da pantolonunuzun yüksek bel olması. Özellikle de hırkanız uzunsa bu şekilde çok şık görünebilirsiniz. 

Yapmanız gerekenleri kısaca anlatacak olursak; yüksek bel pantolonun üzerine giyeceğiniz gömleği pantolonunuzun içine sokun ya da göbek hizanızda düğümleyin. Düz bir bluz giymek istiyorsanız da crop top tercih etmelisiniz. Dikkat edilecek bir diğer nokta da hırkanızı pantolonla kombinleyecekseniz kesinlikle uzun çizmelerden uzak durmalısınız. 

Hırka etek kombini

2) Etekle Kombinleyin

Biz kadınlar etek giymeyi çok sevsek de kışın üşüyeceğimizi düşünerek bu aylarda etek giyme düşüncesini biraz erteleyebiliyoruz. Ancak bu noktada uzun hırkalar etek giyme konusunda işimizi kolaylaştıracağa benziyor. 

Özellikle de mini ya da midi eteklerle kullanacağınız uzun hırkanız ile harika bir görüntü elde edebilirsiniz. Her kombinde olduğu gibi bu kombinde de dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Eteğinizle birlikte kullanacağınız bluz ya da gömleğinizin slim fit olmasına dikkat etmelisiniz. 

Bir diğer önemli nokta da hırkanızı midi etekle kullanacaksanız eteğinizin hırkanızdan uzun olmamasıdır. Babet ya da postal botlarla tamamlayacağınız kombininizle harika görüneceksiniz. 

Hırka elbise kombini

3) Elbise İle Kombinleyin

Hırkalarınızı elbiselerle kombinlemek isterseniz giyeceğiniz elbiselerin mini olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle de soğuk günlerde mini elbiselerinizi uzun hırkalar sayesinde giymenin keyfini yaşayabilirsiniz. 

Uzun hırka ile giyeceğiniz elbisenin altına babet, uzun çizme ve özellikle de postal ve yağmur botu kullanabilirsiniz. 

Hırka kombini

4) Aksesuar Seçimine Dikkat!

Hırkanız kombindeki favori parça olacağı için aksesuarları sade seçmekte fayda var; küçük bir inci küpe, zarif bir kolye ya da saat.

Yeni sezon defilelerinde göze çarpan ve severek kullanacağımız bir detay ise kemerler. Bu yıl, uzun hırkaların üzerine mutlaka kemer takılıyor. Aksesuar kullanmayı seviyorsanız, yeni yılın yepyeni kombinlerini çok seveceksiniz. yes

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 17 Ekim 2020 Cumartesi ~ 17 Ekim 2020 Cumartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme