Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi (6 Kritik Bilgi)
18 Nisan 2019 Perşembe
1

Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi (6 Kritik Bilgi)

1. Hangi Vücut Tipi Hangi Tarz Pantolon Giymeli?

Gündüzden geceye sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar hemen hemen her etkinliğe eşlik eden ve en çok kullanılan parça pantolondur. Öyle ki pantolon giymeyen bayan yok denecek kadar azdır.

Peki kıyafetlerimizin en önemli parçası olan pantolonları giyerken ne kadar dikkat ediyoruz? Ya da pantolonu herkes giyebilir mi? Kimlere pantolon yakışır? Vücut tipine göre pantolon seçimi var mıdır? Herkesin merak ettiği bu soruları sizler için araştırdık.

İspanyol paça pantolon

2. Kimler İspanyol Paça Giymeli?

İspanyol paça, özellikle 70'lerde kadın- erkek herkesin vazgeçilmez parçalarından biriydi. Modanın kendini sık sık tekrarladığı bugünlerde de dönem trendleri arasından 70’lerin ön plana çıkmasıyla İspanyol paça pantolonlar geri döndü.

Giyeni olduğundan uzun ve ince gösteren bu jean modeli en çok tercih edilen parçalar arasında yer alıyor. Özellikle  bacak boyu kısa olanlar için ispanyol paça pantolonlar kurtarıcı rol oynuyor; ancak kalça ve basen bölgesi geniş olan bayanların bu tarz pantolonları seçerken dikkatli olması gerekiyor. Özellikle kumaş yapısına dikkat etmeli ve ince yapılı kumaşlar seçmemeliler.

kot

3. Skinny Jean Kimlere Yakışır?

Bu tarz jean'ler doğru kombinlendiğinde hemen hemen her vücut tipine uygunluk gösterebilir. Örneğin kıvrımlı bir vücut yapısına sahipseniz, yüksek bel dar paça kot üzerine kısa bol kazaklar giyebilirsiniz ya da tam tersi zayıf bir vücut tipiniz varsa skinny jean üzerine vücudunuza tam oturacak türde tişörtler, blazer ceketler veya kazaklar giyebilirsiniz.

Eğer elma tipi bir vücuda sahipseniz de daha çok koyu renk jeanler tercih etmelisiniz. Renk trendlerine bakmak ister misiniz?

bilek boy pantolon

4. Kumaş Pantolon Kimler Giymeli?

Giydiğiniz kumaş pantolonlar, vücut tipinize uygun olmadığı için şık bir görünüm oluşturmayabilir. Bu yüzden her vücut kendine göre kumaş pantolon seçeneklerini bilmeli ve ona göre giyinmeli. 

Özellikle minyonsanız ve bacak boyunuzu uzun göstermek istiyorsanız kısa bilek boyunuzda kumaş pantolonlar tercih edebilirsiniz. Uzun boylularda ise bu pantolonlar kötü bir görüntü yaratır. Külot pantolonlar, bol kalıba sahip olduğu için uzun bacaklarda muhteşem görünür. 

mom jeans

5. Mom Jeans Kimlere Yakışır?

İlk olarak söyleyeceğimiz şey basen ve bel sorunu olan bayanların giymemesi gerektiğidir; çünkü bu Mom jeans daha çok ince belli olanlar ve basen sorunu olmayanların kısa bluzlarla giyerek kemerle kombinlendiği bir parçadır.  

Tabii beli kalın olanlar da illa bu pantolon modelini giymek istiyorlarsa, salaş kazaklarla ve bol tişörtlerle kombinleyebilirler.

boyfriend jean

6. Boyfriend jeans pantolon kimlere yakışır? 

Boyfriend jeans, rahatlığına düşkün olup şık görünmek isteyen kadınlar için doğru bir tercih olacaktır. Bu pantolon modelini her çeşit ayakkabı ile kullanabilirsiniz. İster stiletto ile ister spor bir ayakkabı ile tercih tamamen size kalmış.

Uzun boylu kadınlar, boyfriend jeans modellerini spor ayakkabı modelleriyle tamamlayarak spor ve şık bir görünüm sağlayabilirler.  Kısa boylu kadınlar ise topuklu  ayakkabı modelleriyle kombinleyebilirler. Bu şekilde oldukça şık bir görünüm elde edilebilir.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 18 Nisan 2019 Perşembe ~ 18 Nisan 2019 Perşembe

YORUMLAR (1)
  • E.R.
    22 Ocak 2020 Çarşamba (CEVAPLA)
    Ece Rasim
    Ebru abla sana özel olarak boyuma göre bir kıyafet hakkında danışmak istiyorum, mümkünse bana ulaşabilir misin?
Yorum yazın
Değerlendirme