Dünyayı Etkisi Altına Alan Wayuu Çanta Trendi
09 Ağustos 2019 Cuma
0

Dünyayı Etkisi Altına Alan Wayuu Çanta Trendi

Wayuu Çanta Nedir ve Nasıl Yapılır?

Wayuu çantalar, bir kısmı Kolombiya'da bir kısmı da Venezuella'da yaşadıkları bilinen ve isminden de anlaşılacağı üzere Wayuu kabilelerinin geçimlerini sağlamak amacıyla yapmış oldukları aksesuarlardır. Bu rengârenk çantalar, tamamen el emeği ile işlenmektedir. Çanta, sık iğne tekniği kullanılarak bir kaç hafta gibi bir süre yapılmaktadır. 

Çantanın desenlerine baktığınızda tamamen etnik bir havası olduğunu fark edebilirsiniz. Wayuu çantalar, günümüzde de özellikle yeni sezonun moda trendlerini etkisi altına almış durumda. Rengârenk olması ve etnik figürler içermesi kadınlar tarafından çok sevildi ve renkli modelleriyle yaz kombinlerine ayrı bir hava ve pozitiflik kattı. 

Wayuu çanta yapılışı

Moda Dünyasında Wayuu Rüzgarı Esiyor

Küçük bir kabilenin ortaya çıkardığı bu çantalar, yerli kullanıcılar dışında dünyaca tanınmaya başladı. Küçük bir kitleden kocaman kitlelere ulaşan bir mode trendi haline geldi. Eminim ki Wayoo kabilesi de bu çantaların bu kadar sevileceğini ya da moda dünyasının tümünü etkisi altına alacağını bilmiyordu. 

Öyle ki bu etnik çantalar, birçok ünlü marka, dünyaca ünlü moda tasarımcıları tarafından da çok sevildi ve podyumlarda da kullanılmaya başlandı. Çantalar artık sadece Kolombiya'da değil, tüm moda dünyasına yön veren, moda trendlerini belirleyen markalar tarafından da üretilmeye başlandı. 

Oldukça pahalı olan ve markalaşan bu çantaları çok sevdiyseniz, ancak almaya bütçeniz yetmiyorsa evde de kendiniz kolayca yapabilirsiniz aslında. Birazcık beceriniz varsa bence dünya kadar para vermenize gerek yok. Üstelik videolardan görerek yapabileceğiniz Wayuu çantaları, kendi tasarımınızla birleştirerek kombinlerinizi şıklaştırabilirsiniz. 

Wayuu çanta modelleri

Wayuu Çanta Modellerini Kimler Kullanmalı?

Wayuu çanta, etnik bir yapıda olduğu için aslında daha çok Hippi tarzında giyinen kadınlar için daha uygun bir model. Ancak buarada kombinin de çok etkisi var. Doğru kombinlendiğinde, çok klasik olmadığı sürece hemen hemen her tarza hitap edebilmekte. 

Elbette kendi tarzınıza yakın hissetmiyorsanız bu tarz çantaları kullanmamanız gerekir. İstemeyerek ya da yakışmadığını düşünürek taktığınız, giydiğiniz bütün kıyafetler kombininizde ve sizin üzerinizde olumsuz bir etki yaratacaktır. 

Çanta oldukça hareketli renklere sahip olduğu için mümkün olduğu kadar, sade parçarlarla kombinlemek gerekir. Adeta yaz ayları için tasarlanmış olan bu çantaları kombinlemek çok kolay. Düz bir elbise, etek, veya şortlarla, ister parmak arası terlik giyin, ister spor ayakkabı, isterseniz de dolgu topuk terliklerle kombinleyin hepsine çok yakışacak. 

Özellikle Hippiler için daha farklı modeller de içerdiğinden herkes kendine uygun olabilecek modelleri kolayca bulabilir. 

Örgü çanta modeli

Wayuu Çanta Nasıl Kombinlenir?

Oldukça renkli ve göz alıcı bir tasarım içeren Wayuu Mochilla bag, daha sportif ve etnik bir yapı içerdiği için şuanda içinde olduğumuz yaz mevsimi için de daha çok sportif kullanım için daha uygun olabiliyor. Özellikle en çok kullanılan jeanler, keten elbiseler, tişörtler ve şortlarla rahatlıkla kombinlenebilecek bir yapıya sahiptir. 

Her zevke uygun tasarım özelliğine sahip olan çantaları, ilkbahar ve yaz aylarında uçuşan şifon etekler, elbiseler ve maxi boy slip elbiselerle raahtlıkla kombinleyebilirsiniz. Wayuu çanta modelleri, özelliği itibariyle canlı renklerle tasarlandığı için, kusursuz bir görüntü elde etmek adına, takı ve aksesuar tercihlerinizi sade modellerden yana kullanmanızda büyük yarar var. 

Wayuu çantalar, içerisine makyaj çantası, telefon, cüzdan ve daha birçok eşyayı rahatlıkla alabildiği için, kullanımı hem çok rahat hem de de kullanışlı. Üstelik rahatça taşıma imkanı içerdiği için ve birbirinden şık ve benzersiz tasarım özelliği ile her kadının dolabında olması gereken muhteşem bir çanta. 

Wayuu Çanta Modelleri

Wayuu örgü çanta

Daha sade renklerden hoşlananlar için yapılmış olan wayuu çanta modeli.

Silindir wayuu çanta modelleri

Farklı kesim ve farklı şekillerden oluşan çanta modellerini tercih edenler için ise silindir şeklini andıran çanta modelleri. Üstelik siyah ve toprak tonu severler için de oldukça ideal. 

Wayuu cüzdan çanta

Çanta kullanmaktan çok hoşlanmayanlar için cüzdan şeklinde yapılmış küçük modelleri de mevcut. 

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 09 Ağustos 2019 Cuma ~ 09 Ağustos 2019 Cuma

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme