Yaşlı Görünmenize Neden Olan 5 Stil Hatası
15 Nisan 2019 Pazartesi
0

Yaşlı Görünmenize Neden Olan 5 Stil Hatası

Genç göstermek ve bu konuda iltifat almak, her kadının hoşuna gider. Biz kadınlar özellikle günlük yaşantımızda bir sorun olduğunda veya psikolojik olarak kendimizi huzursuz hissettiğimiz zamanlarda ilk olarak küçük dokunuşlar yaparak kendimizi yenilemeyi amaçlarız. Tabii küçük dokunuşlarla kendimizi yenilemek, güzel görünmek isterken bazen bunun dozunu kaçırabiliyoruz. Yani güzel görüneyim derken, olduğumuzdan daha yaşlı daha da kasvetli görünebiiyoruz. Mutlu olmak isterken tam tersi daha kötü bir ruh haline bürünebiliyoruz. O yüzden kadınları üzmeyin. Hele de bir kadın saçını kestirdiyse ona yaklaşmayın bile. 😃

Evet hanımlar canınızı sıkıyorsunuz bu durumlarda haklı olarak; ancak artık üzülmeyin. Çünkü sizler için güzel bir yazımız var. Sonuçta her insan hata yapar ve bazen beklenmeyen durumlarla karşılaşabilir. Önemli olan bunu sürekli hale getirmemek ve bir an önce bu halden kendimizi kurtarmaktadır. Kendimizi olduğumuzdan daha yaşlı gösteren ve tepkilere neden olacak stil hatalarından kurtulmak istiyorsanız adresiniz burası olmalı.

ağır makyaj uygulaması

1) Ağır Makyaj 

İlk olarak bu konuya değinmek istiyorum. Çünkü çoğu kadın çok fazla makyaj yapınca, çok güzel olacağını sanıyor; ancak yanılıyor. Makyaj insanın solgunluğunu, yorgunluğunu alır; ancak bunu daha hafif, ortama uygun olacak şekilde yapmak daha doğru olacaktır. Sürekli düğüne gider gibi ağır makyajlar yapmayın hanımlar. Kaldı ki artık doğal doğal, daha fresh görünümler moda! 

Yaptığınız ağır, tabir-i caiz ise badana yaparcasına yaptığınız makyajlar sizi daha yaşlı ve daha cildinizi daha kusurlu gösterecektir. Kötü veya yaşlı görünmek için sadece ağır makyaj yapmak da gerekmez. Örneğin size uygn olmayan bir allık, ruj da sizi kötü gösterecektir. Aynı zamanda yanlış çekilen göz kalemi veya eye liner da aynı sonucu doğuracaktır. 

Yapmanız gereken kendize uygun tonları ve makyaj yaparken doğru teknikleri bilmeniz olacaktır. 

iç çamaşırı seçimi

2) Yanlış Sütyen Seçimi 

Eminim pek çoğunuzun tuhafına gitmiştir, sütyen seçimi ne alaka diye; ancak çok alaka! İster ister inanaın ister inanamayın, ister uyun ister uymayın tercih size kalmış. Ne kadar güzel ve tarz kıyafetler giyerseniz giyin eğer duruşunuz kötüyse, (ki sıkı ve rahat olmayan iç çamaşırı duruşunuzu olumsuz etkiler) veya yanlış iç çamaşırı seçimi yaparsanız kıyafeteniz iyi durmayacaktır.

Sonuçta kimse göğüslerinin sarkık veya dışarı taşmış bir şekilde kocaman gözükmesini istemez değil mi?

kıyafet çeşitleri

3) Moda Diye Her Şeyi Almak

Allah rızası için sırf moda diye her gördüğünüzü almayın hanımlar. Modanın kölesi olmaktan vazgeçin artık. Unutmayın moda her zaman insanın kendisine yakışanı giymesidir. Zaten günümüzde olan bir kıyafeti alıyorsanız o yılın trendlerinin içinde var diye düşünün. Her yeni çıkan parçayı moda diye koşa koşa almayın. Önce bir kendinizi tanıyın yahu! Bu çok güzel, iyi has ama bana uygun mu, benim vücudum bunu taşıyabilir mi? diye bir sorun kendinize. 

Bir kıyafet aldığınızda şunu unutmayın. Önemli olan modaya uyum sağlaması değil, aldığınız kıyafetin içinde kendinizi nasıl hissettiğiniz ve gördüğünüzdür. Size yakışmalı giydiğiniz o zaman vintage bir parça ile bile herkesi büyüleyebilirsiniz. Hala aynı fikirde misiniz? 

solgun yüz

4) Yanlış Renk Tercihleri

Renklerin insan psikolijsini yansıtan, etkileyen bir etmen olduğu bilimsel verilerle de kanıtlanmış durumda. Aynı zamanda da kişilerin görünüşünde de rol oynadığı büyük bir gerçek. Örneğin; cildinizin soluk görünmesine neden olacak renkler sizi daha yaşlı ve yorgun gösterebilir. Hele de solgun bir tene sahipseniz ruh gibi oldunuz demektir. Bu yüzden sizi olduğunuzdan daha canlı ve genç gösterecek renkler tercih etmelisiniz. Böylece karşınızdaki kişiye daha pozitif bir enerji yaymış olursunuz.

Eminim etrafınızda özellikle de saç boyası yüzünden yüzü solgun, soluk görünen birçok kişi görmüş veya uyarmışssınızdır. Siz de aynı hataya düşmeyin, çünkü bazı şeyleri görerek de tercübe edebilirsiniz. İlla yaşamak zorunda değilsiniz ama değil mi? 😉 

siyah kıyafet kombini

5) Sürekli Siyah Giyinmek

Siyah elbette çok asil bir renktir. Her kadının da dolabında olması gerekir. Hatta sizi olduğunuzdan da daha zayıf gösterebilir; ancak sürekli sürekli siyah giymek hele de baştan aşağıya siyah giymek çok sıkıcı ve yorucu. Sürekli siyah giymek yas tutmak gibi bir şey. Gerçekten insanın ruh halini bozar. İnanın bunu siyahı çok seven biri olarak söylüyorum. 

Üstelik yaşlı insanlar gibi hisseder insan kendini. Eğer genç görünmek istiyorsanız, size uygun olan renkleri gardolobınızla doldurmaya başlasanız iyi olur. Hele de mis gibi bahar ayına girmişiz, yazın eli kulağında renk katın kendinize, çevrenize. Baharı yaşayın ve yaşatın. Renklerle barışık olun. Kaç yaşında olursanız olun içiniz hep çocuk kalsın. 

İllaki siyah giyeceğim, siyahtan vazgeçemiyorum diyorsanız da komple takım olarak siyah giymeyin.  En azından renkli ve zarif aksesuarlar terih edin, kıyafetinize bir renk karın. Böylece daha canlı ve renkli olursunuz. Dışardan da enerjik görünürsünüz.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 15 Nisan 2019 Pazartesi ~ 15 Nisan 2019 Pazartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme