Yaz Düğünlerine Özel Elbise Modelleri
17 Nisan 2019 Çarşamba
0

Yaz Düğünlerine Özel Elbise Modelleri

Baharın gelmesiyle yaz ayları kapıda desek yanlış olmaz. Baharın gelmesi demek de düğün sezonunun gelmesi demek. Yakınlarınızın ya da arkadaşlarınızın bu özel gününde ne giyeceğinize bir türlü karar veremiyorsanız, size birçok fikir verecek özel bir yazı hazırladık.

Sadece düğün deyip geçmeyin! Her düğün kendine özgü, konsept, detay ve model gerektirir. Bir kır düğünü ya da sahil düğünü ile salon düğününde giyilen elbiseler ne yazık ki bir olamaz. 

Bir kır düğünü ya da sahil düğünü ile salon düğününde giyilen abiye asla bir olamaz. Özellikle nerede giyileceğine bakın ve daha sonra kıyafet alışverişine başlayın.

kır düğünü elbise modeli

Kır Düğünü Elbisesi

Eğer gideceğiniz düğün bir kır düğünüyse bu gecede giyeceğiniz elbise uçuş uçuş helen tarzı elbiselerden olmalı. Tabii rengine hangi düğüne giderseniz gidin mutlaka dikkat edin. Canınıza susamadıysanız beyaz giymeyin! Yoksa gelinin elinden kimse alamaz sizi benden söylemesi. 😃 Bu arada illaki uzun elbise giymek zorunda değilsiniz. Kır bahçesinde veya dışarıda yapılan düğünler için kısa elbiseler de yakışacaktır.

Beyaz benim rengim diyenler için de alternatifler var tabii ki. Özellikle kır alanlarında beyaz rengin üzerine çiçekli uçuş tarzda elbiseler giyebilirsiniz. Bu tarz elbiseler için ise en uygun saç ise dağınık örgüler  ve doğal bir makyaj olacaktır. 

siyah elbise

Salon Düğünü Kombinleri

Salon düğünleri diğer düğünlere göre her zaman klasik bir kombin gerektirir. Kır düğünlerindeki softluğun ve Helen tarzının tam tersinde elbiseler giymek gerekir. Bu yüzden biraz daha gösterişli ve ağır modelleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Özellikle uzun siyah bir elbise ile her zaman daha şık ve ciddi bir görünüm elde edeceğinizden şüpheniz olmasın. Bu elbiselerle hem tarz, hem uzun hem de zayıf görüneceksiniz. E daha ne olsun ama değil mi?😎

Elbiseniz çok ağır olsun istemiyorsanız düz siyah bir elbiseye taşlı bir çanta veya aksesuarla da şıklık katabilirsiniz. 

kumsal düğün konsepti

Sahil & Kumsal Düğünleri

Sahil düğünlerinde tercihiniz tek parça kıyafetlerinden yana olmalı ve straplez kıyafetler giymekten kaçınmalısınız. Her an her şey olabilir bizden söylemesi! Özellikle kumda hareket alanınızı kısıtlayacak kıyafetler giymemeye dikkat edin. Daha çok renkli, canlı, ucuş ucuş, çok uzun olmayan elbiseler sizin selametinize olacaktır. Ayakkabıya dikkat edin ve mutlaka yanınıza babet veya rahat edebileceğiniz bir ayakkabı almalısınız.

Saçlarınız dağılacağı için çok uğraşmanıza gerek yok bence özellikle doğal makyaj yapmaya dikkat edin; çünkü kimse akmış bir makyajla gezmek istemez.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 17 Nisan 2019 Çarşamba ~ 17 Nisan 2019 Çarşamba

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme