Zaman ve Mekan Tanımayan 5 Zarif Parça
10 Ağustos 2019 Cumartesi
0

Zaman ve Mekan Tanımayan 5 Zarif Parça

Moda dediğin şey aslında kısa süreli bir olaydır. Bu sezon aldığımız bir ürün bir bakmışız ki diğer sezon yerini yeni bir ürün ile değiştirmiş. Bu yüzden çok da modaya takılmamak gerekir. Her zaman dediğim gibi moda denen şey insanın kendine yakışanı giymesidir. Yani gelip geçici kıyafetler için dünyalar kadar para vermeye gerek yok. Tabii bu durum tüm kıyafetler için geçerli değildir. Hatta öyle parçalar vardır ki verdiğiniz tüm parayı hak eder.

Öyle ki bu parçalar hayat kurtarır, verdiğiniz paranın hakkını verir. Giydiğinizde acaba bu kıyafet bu sezona uydu mu, insanlar ne der, kötü mü, demode mi? diye düşünmezsiniz; çünkü o parçalar zamansızdır. Bir mekanı, sezonu yoktur. Örneğin; deri kıyafetler, pullar, payetler bunlar modası çabuk geçecek kıyafetlerdir. 

Eğer siz de zamana ve mekana karşı gelmek istiyorsanız, buyrun yazımıza. İşte sizlere modası geçmeyen kıyafet önerileri!

white clothes

1) Beyaz Gömlek

İster klasik kıyafetlerle kombinleyin isterseniz bir jean ile kombinleyin. Hepsi ile uyum sağlayacak ve çok yakışacak bir parçadır. Bu yüzden de dolapların vazgeçilmezleri ve modası geçmeyecek kıyafetler arasında yerini almayı başarmıştır. Bazılarınız beyaz gömlek mi dese de klasik kesim ve kaliteli kumaştan yapılmış beyaz bir gömlek, sizi davetlerde bile çok iyi bir şekilde taşıyacaktır. Gündüz giydiğiniz gömleğinizi uygun bir etekle geceye de uyarlayabilirsiniz. Beyaz gömleğiniz yoksa mutlaka şık ve kaliteli bir beyaz gömlek alın ve kombin sıkıntısından kendinizi kurtarın. 

 Beyaz basic bir gömlekle her şeyi yapabilirsiniz. Hayal gücünüze bırakın.

siyah takım elbise

2) Siyah Bir Takım Elbise

Biz kadınlar erkek gardırobuna sızmayı pek severiz. 😉 Erkek giysisi gibi gözükse de uzun yıllardır takım elbiseler, erkeklerin olduğu kadar kadınların da gardırobunun olmazsa olmaz parçaları arasında yer alıyor. Özellikle de Hollywood yıldızları üzerinde görmeye alışkın olduğumuz takım elbiseleri bizler de sevmeye başladık. 

Özellikle ofiste çalışan bayanlar için vazgeçilmez parçalar arasında yer alıyor. Modası da hiçbir zaman geçmez emin olun.

siyah elbise

3) Siyah Elbise

Ah siyah, sen nelere kadirsin! Siyah kıyafetlerin hepsi mi güzel olur, hepsi mi zamansız olur? Siyah elbise de kadınlardın yıllardır dolaplarının baş tacı olan ve modasından hiçbir zaman ödün vermeyen en şık elbiseler içinde yer alır. Hiç beklemedğiniz bir anda ortaya çıkan bir akşam yemeği veya bir davet için kurtarıcı görevi görür adeta. Üstelik kombinlemesi de çok kolay. Adına filmlerin yapıldığı bu vazgeçilmez parçayı dolabınızda eksik etmeyin. 

Siyah düz bir siyah elbiseyi farklı farklı şekillerde kombinlediğinizde kimsenin dikkatini çekmeyecektir. Yoksa hala bekliyor musunuz?

beyaz spor ayakkabı

4) Beyaz Spor Ayakkabı

Beyaz spor ayakkabı giymek için illaki bahar gelmesine gerek yok, kışın dahi bazı kombinlerle rahatlıkla beyaz spor ayakkabı giyebilirsiniz. Hem şık hem de çok rahat olduğu için kadınlar arasında vazgeçilmez ayakkabılar arasında yer alıyor. 

Aldığım ayakkabıyı uzun süre giymeliyim diye biri için çok ideal bir seçenek ve çok kaliteli spor ayakkabılar bulabilirsiniz. Spor ayakkabı çok güzel bir moda icadı gerçekten. İnsanı hem rahatlıyor, hem çok şık kombin seçeneği sunuyor hem de insana gençlik seçeneği sunuyor. 

siyah ince çorap

5) İnce Külotlu Çorap 

Herhalde şu dünyada modaya dair her değişir, gelişir, ancak şu uzun yıllardır bizimle yoldaşlıklık yapan ince tül çorapların moda geçmez. Tabii ki külotlu çorapların da zamanla birbirinden yaratıcı versiyonları hayatımızda yer alıyor, ancak ince bir külotlu çorap kadar da yer edinmiyor hayatımızda. İnce siyah ve ten çoraplar gardırobumuzun baş köşesinde yerini almış durumda. Hatta 80'lerde gece elbiselerinin vazgeçilmezleriydi çoraplar. Şimdi de kısa elbiselerin, eteklerin ve blazer stilli kombinlerin önemli parçası içinde yer alıyor.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 10 Ağustos 2019 Cumartesi ~ 10 Ağustos 2019 Cumartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme