Zayıf Gösteren Kombin Tüyoları
27 Eylül 2021 Pazartesi
0

Zayıf Gösteren Kombin Tüyoları

Zayıf Gösteren Kombin Tüyoları

Her insanın vücut tipi yapısı farklıdır ve tercih edilen kıyafetler olduğundan daha kilolu ya da zayıf gösterir. Şık görünmek isteyenler, her zaman fit olmaya çalışır. Ancak her zaman fit olmak herkes için mümkün değildir. Kilolarınızı gizleyecek, sizi daha zayıf gösterecek kıyafet kombin tüyolarını bilmelisiniz. Kıyafet seçiminde ve yapılacak kombinlerde bedenin analiz edilmesi önemlidir. Vücut tipine göre kıyafet seçiminin yapılması her zaman şık görünmeyi sağlayacaktır. Doğru kombin yaptığınızda kilo fazlalıklarınızı gizleyebilecek ve zayıf görüntü oluşturabileceksiniz.

Hangi Renk Daha Zayıf Gösterir?

Sizi olduğundan daha zayıf ve çekici gösterecek renk seçenekleri hakkında bilgi sahibi olmanız, kıyafet seçiminiz kolaylaştıracaktır. Bazı renk çeşitleri insanları olduğundan daha yaşlı ve kilolu gösterir. Olduğundan daha zayıf ve şık gösteren renkler şunlardır.

 • Mavi,
 • Mor,
 • Yeşil,
 • Siyah,
 • Kahverengi,
 • Koyu mavi,

Siyah, koyu mavi ve kahverengi kıyafetler hem zayıf hem de daha genç görünmenizi sağlayacaktır. Kıyafet alırken, renklerin ten rengine uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Açık tenli bayanlar, beyaz yerine daha canlı renkleri tercih etmelidir. Açık tenli bayanlarda, beyaz renk solgun ve yaşlı görünmeye neden olabilecektir. Sade ve klasik renkler her zaman daha zayıf görünmeyi sağlar.

Zayıf Gösteren Stil Hileleri

Kıyafet kombinleri yaparken, kendinizi zayıf gösterebilecek stil hilelerinin neler olduğunu bilmelisiniz. Modaya uygun kıyafetler seçimi yaparak şık görünmeye çalışabilirsiniz. Zayıf gösteren stil hilelerinden bazıları şunlardır.

 • Önü açık ceket giymek,
 • Yüksek topuklu ayakkabı giymek,
 • Yüksek yakalı parçalar,
 • Katlı paça pantolon modellerini seçmek,
 • Uzun kıyafetler tercih etmek,
 • Koyu renkleri tercih etmek,

Siyah rengin kadın ve erkeklerde olduğundan daha zayıf gösterdiği bilinmektedir. Yaz aylarında siyah renk fazla şık kaçmayacağı için bunun yerine gri, kahverengi tonları tercih edilebilir.

 

Zayıf Gösteren Elbise Modelleri

Elbiseler yaz ve kış elbiseleri olarak ayrılmakta ve insanlar mevsimine göre tercihler yapmaktadır. Her sezona özel çok farklı elbise modelleri vardır. Zayıf gösteren elbise modellerini seçmek, olduğundan daha genç görünmeyi de sağlar. Dar elbise modellerini seçenler, vücut hatlarının daha çok ortaya çıkmasına ve daha kilolu görünmelerine neden olurlar. Zayıf görünebilmek için dar yerine daha bol elbise modelleri tercih edilmelidir. Seçmiş olduğunuz elbise modeli, bölgesel kilolarınızı kamufle edebilmelidir. Zayıf gösteren elbise modelleri seçimi yaparken, elbise kumaş özelliğine de dikkat edilmelidir.

Sizi Olduğunuzdan Daha Kilolu Gösterecek Kıyafetler

Sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecek kıyafetler, dar modellerdir. Hiç kimse kusursuz değildir ve farklı vücut tiplerine sahiptir. Geniş omuz, kalın bel, kalın bacak gibi bölgesel farklılıklar vardır. Dar kıyafetler, görünmesini istemediğiniz fazlalıkların ortaya çıkmasına ve bunun da sizi daha kilolu göstermesine neden olur. Bol kıyafet seçimi yapanlar, desenli ya da çizgili model seçiyorsa çizgileri yatay olmamasına dikkat etmelidir. Yatay çizgi modelleri her vücut tipini olduğundan daha kilolu gösterecektir. Desenli tercih edenler ise desenlerin daha küçük motiflerden oluşmasına dikkat etmelidir. Büyük desenler kiloyu görünmenize neden olacaktır.

Koyu Renk Tercih Etmek

Koyu renk kıyafetler her zaman daha zayıf ve uzun görünmeyi destekler. Koyu renk kıyafetler vücut hatlarının gizlenmesini sağlar ve bölgesel kiloların dışarından fark edilmesini önler. Karın bölgesinde boğumlar oluşmuşsa koyu renk gömlek ya da bluzlar tercih edilebilir. Geniş basenli bayanlar, koyun renk etek ya da pantolon tercihinde bulunarak, olduğundan daha zayıf görünebilirler. Koyu renk seçenekleri arasında da siyah, kahverengi, lacivert, füme ve koyu gri tercih edilebilir.

Çizgili Kıyafetler Zayıf Gösterir Mi?

Spor ve daha genç görünmek isteyenler, çoğu zaman çizgili kıyafet modellerini tercih etmektedir. Kıyafetlerde kullanılan çizgilerin yönü, kalınlığı zayıf görünmeyi etkileyen unsurlardır. Enine ve kalın olan çizgiler her zaman daha kilolu görünmeye neden olur. Boyuna ve ince çizgili modeller ise her zaman daha uzun boylu ve zayıf görünmeyi sağlayacaktır. Elbise kategori bölümlerinden seçimler yaparken, her zaman enine çizgili kıyafetlerden uzak durmaya çalışmalısınız. Her yaştaki insanlar, giydikleri kıyafetlerle olduğundan daha zayıf ve genç görünmeye çalışırlar. Kıyafet kombinlerini oluştururken de çizgi detaylarına ve çizgi yönlerine dikkat etmelisiniz.

Desenli Kıyafet Seçimine Dikkat

Bayan kıyafet modellerinin çoğunda desenli kumaş çeşitleri kullanılmaktadır. Birçok kişi desenli kıyafetleri giymeyi sevmekte ve mevsim şartlarına göre farklı desen seçeneklerini tercih etmektedir. Kilolu olan ve kendisini kilolu gibi hissedenler, desenli kıyafetlerden uzak durmaya çalışmalıdır. Desenli kıyafet yönünde tercihte bulunanlar ise desenlerin küçük olmasına dikkat etmelidir. Kıyafetlerdeki desenler büyüdükçe vücudun daha tombul ve kilolu görünmesini sağlar. Kilolu bayanlar desenli elbise modellerini seçerken, desenlerin mümkün olduğunca küçük olmasına dikkat etmelidir.

Zayıf Görünmede Aksesuar Ürünlerinin Yeri

Kıyafet seçimi ve kombin oluştururken, olduğundan daha zayıf görüntü oluşturulmaya çalışılır. Zayıf görmeyi sağlamada kıyafetin modeli ve rengi kadar seçilen aksesuar ürünlerinin de büyük rolü vardır. Kolye ve küpe seçimi yapılırken, vücut tipine göre seçilmelidir. Küçük ve zarif tasarımlı kolye, küpe çeşitleri zayıf görüntü oluşturulmasını destekler. İri ve kaba aksesuar ürünleri ise kafa yapısının ve göğüs bölgesinin daha büyük gösterilmesini sağlar. Çanta, kemer gibi aksesuar ürünleri seçiminde de büyük ve iri çantalar yerine daha küçük olanlar tercih edilmelidir.

Vücut Tipinin Tanınması

Zayıf görünebilmek için kıyafet seçimi yapmadan önce vücut tipinizi iyi tanımanız gerekiyor. Bayanlarda, elma, armut, kum saati ve atletik vücut tipleri vardır. Vücut tipini tanıyanlar, fazlalık olduğunu düşündüğü bölgelerini, doğru seçim yaptıkları kıyafetlerle kamufle edebilecektir. Fazla kilolar kamufle edildiğinde, olduğundan daha zayıf bir görüntü ortaya çıkarken, daha genç görünmede sağlanmış olacaktır.

Hüseyin Erdoğan

Yayınlanma: 27 Eylül 2021 Pazartesi ~ 27 Eylül 2021 Pazartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme